polskapodloga.pl

logo

Wykończenie desek podłogowych: deska szczotkowana

Wybór podłogi idealnej dla Twojego wymarzonego domu lub mieszkania wymaga namysłu. W końcu jest ona jednym z najistotniejszych elementów wnętrza, w którym masz zamiar spędzić swoje życie. Pamiętaj, że podłoga jest codziennym oparciem dla stóp Twoich domowników. Szukasz czegoś komfortowego, nietuzinkowego, a jednocześnie chciałbyś zainwestować w solidną jakość na lata? Postaw na podłogę drewnianą z desek szczotkowanych!

 

Naturalna podłoga drewniana klasyką w Twoim domu

Drewniany parkiet to rzecz ponadczasowa. Pamiętasz jego swojski charakter w mieszkaniu dziadków? A może Twoi rodzice mieli drewniane deski w swoim pierwszym M4? Bogate zalesienie naszego kraju przyczynia się do dużej dostępności drewna na rynku. Właśnie dlatego podłogi z tego materiału, cieszą się popularnością, bez względu na zmiany pokoleniowe. Obecnie, możesz mieć wpływ na najmniejszy detal wyglądu Twojego wymarzonego parkietu. Wybrać gatunek drewna, rozmiar desek i sposób ich ułożenia. Czy wiesz, że istnieje także możliwość doboru faktury drewnianej podłogi?

Rzemieślniczy proces szczotkowania desek

Dziś, coraz bardziej popularne stają się podłogi z desek szczotkowanych. Na czym polega obróbka tego typu? Cały proces ma charakter niemal rzemieślniczy, wymaga dużego doświadczenia i niezwykłej precyzji. Drewno szczotkuje się zgodnie z kierunkiem słojów. Każda deska jest obrabiana pojedynczo za pomocą specjalnej szczotki z metalowym „włosiem”. Stalowe włókna usuwają miękkie struktury drzewa, które powstały w czasie przyrostów wiosennych. W wyniku tego procesu otrzymujemy deskę, składającą się wyłącznie z najstarszych, a więc najbardziej solidnych, słojów. Niepowtarzalny wzór drewnianej struktury zostaje wyeksponowany, a fakturę sęków można wyczuć poprzez dotyk. Nie oznacza to jednak, że powierzchnia takiej deski jest chropowata. Za sprawą wykończenia woskiem lub lakierem, sęki stają się gładsze i tworzą równą, wygodną w użytkowaniu powierzchnię. Jej dodatkowym atutem jest antypoślizgowy charakter. Cały proces szczotkowania drewna sprawia, że podłogi stają się estetycznie postarzone, rustykalne.

Zalety podłóg z desek szczotkowanych

Niepowtarzalny deseń słojów, podkreślony w wyniku szczotkowania, ma właściwości dekoracyjne. Rysunek w drewnie jest artystycznym wytworem natury. Fakturę takiej podłogi uwydatnia padające na nią światło, a więc o każdej porze dnia możemy podziwiać trochę inne efekty wizualne. Parkiet z desek szczotkowanych swoją oryginalnością przyciągnie uwagę Twoich gości.
Kolejną zaletą drewnianego parkietu tego typu jest jego ponadprzeciętna wytrzymałość. Po zabiegu szczotkowania deski składają się wyłącznie z najstarszych i najsolidniejszych słojów. Taka celowo postarzona podłoga nie zmieni już nigdy swojego wyglądu. Drewno w wyniku szczotkowania zostało pokryte szlachetną i naturalną patyną czasu. Nie czekają Cię więc żadne niespodzianki związane ze zużywaniem się podłogi, które mogą mieć miejsce w przypadku parkietu z desek gładkich.

Polska podłoga drewniana z desek szczotkowanych ma również właściwości antypoślizgowe. Dzięki delikatnemu uwydatnieniu słojów nie jest śliska nawet po umyciu i wypastowaniu. Wzór bogaty w sęki doskonale ukrywa ewentualne zarysowania, które mogą się przydarzyć zwłaszcza jeśli w Twoim domu są małe dzieci lub zwierzęta. Nie musisz się martwić o uszkodzenia powierzchni parkietu, nawet kiedy wpadną do Ciebie koleżanki w butach na szpilkach.

Funkcjonalna ozdoba wielu wnętrz

Szlachetny wygląd podłóg z desek szczotkowanych jest idealnym dopełnieniem wnętrz w niemal każdym stylu. Będzie dobrze komponował z wystrojem rustykalnym kojarzonym ze swojskim klimatem, mnogością drewnianych mebli i tkaninami wiszącymi na ścianach. Sprawdzi się także we wnętrzach typu vintage, w których króluje modny znów design z okresu PRL-u. Podłoga z desek szczotkowanych doda uroku mieszkaniom w stylu art deco, pełnym bibelotów odziedziczonych po dziadkach. Surowy charakter tego typu parkietu będzie także współgrał z przestrzeniami industrialnymi, w których dominują metalowe meble i oszczędne lampy.

Szeroki wybór podłóg dla wrocławian

Jeśli jesteś mieszkańcem Dolnego Śląska, zapoznaj się z ofertą, którą znajdziesz w katalogu na tej stronie. Nasza firma ma siedzibę niedaleko Wrocławia. Parkiety i podłogi, które wytwarzamy, zostały wykonane z najwyższą starannością. Możesz mieć więc pewność, że szczotkowane przez nas deski staną się estetycznym i funkcjonalnym dopełnieniem Twojej prywatnej przestrzeni!

Korzystając z tej strony zgadasz się na wykorzystywanie i przetwarzanie danych w postaci ciasteczek. Więcej informacji na temat przetwarzanych danych znajdziesz w regulaminie i polityce prywatności oraz obowiązku informacyjnym RODO.