polskapodloga.pl

logo

Styl nowoczesny we wnętrzach #ZainspirujSię

Aranżacja wnętrza ma ogromne znaczenie dla wszystkich, którzy w nim przebywają. To właśnie styl, w jakim urządzony jest lokal, decyduje o jego wyjątkowości i sprawia, że domownicy czują się w nim komfortowo. Jednym z tych najbardziej popularnych jest styl nowoczesny, w którym dominują: jasne kolory ścian, naturalna podłoga drewniana i minimalizm w zakresie doboru mebli. Całość sprawia, że takie wnętrze jest jasne, przestronne i po prostu — spójne

Czy styl nowoczesny to coś dla mnie?

Styl nowoczesny jest idealny dla wszystkich ceniących estetykę oraz umiar. We wnętrzach o takiej aranżacji dominują jasne kolory, które rozjaśniają pomieszczenie, a także minimalizm w zakresie doboru mebli. Mają być one przede wszystkim funkcjonalne i proste: w klasycznych proporcjach, pozbawione niepotrzebnych zdobień.

Najważniejsze elementy nowoczesnego stylu

to wykorzystanie jasnych lub neutralnych kolorów i dostęp do wnętrza jak największej ilości naturalnego światła (co zapewniają na przykład panoramiczne okna lub przesuwne ściany). Niemniej ważne są:

  • proste, funkcjonalne meble (również w stonowanych kolorach — białym, w odcieniach szarości lub srebra);
  • duża przestrzeń (pozbawiona zbędnych przedmiotów, które optycznie pomniejszałyby pomieszczenie);
  • podłoga drewniana.

Warto zaznaczyć, że stylu nowoczesnego nie należy mylić ze stylem modernistycznym. Co prawda również on stawia na swego rodzaju prostotę, z drugiej jednak charakteryzuje się wykorzystaniem dużych i ozdobnych mebli.

Umeblowanie

Estetyczne i minimalistyczne stoły, krzesła czy kanapy, dostępne są w większości sklepów branżowych. W każdym z nich znaleźć można proste (zachowujące proporcje i wyraziste linie) meble, w szerokiej gamie kolorystycznej. Łatwo zatem dobrać je do wnętrza w stylu nowoczesnym, bez względu na pomieszczenie. Warto przy tej okazji podkreślić, że aranżacja wnętrza nie ogranicza się do salonu, ale powinna obejmować całe mieszkanie, zapewniając tym samym spójność wystroju. Zakup klasycznych mebli do kuchni, pokoju wypoczynkowego czy sypialni, nie stanowi problemu, a dodatkowo pozwoli zaoszczędzić na tym, co zbędne. Minimalizm (opierający się na funkcjonalności) sprawia, że zrezygnować można z przesadnie dużych szaf, stołów, stolików, foteli. Styl nowoczesny ma służyć wygodzie domowników, a nie przepychowi.

Mając na uwadze powyższe, warto też zrezygnować z dużych żyrandoli posiadających liczne zdobienia. Lepiej sprawdzi się wykorzystanie niewielkich lamp sufitowych, które pomimo swoich skromnych rozmiarów, są w stanie zapewnić dużą ilość światła, gdy zapadnie zmrok.

Drewniany parkiet

Jest jednym z najistotniejszych elementów wnętrza w stylu nowoczesnym. Jest estetyczny, spełnia zasady minimalizmu, a do tego łatwo utrzymać go w czystości (o ile dba się o niego regularnie). Warto zainteresować się produktami krajowymi — polska podłoga drewniana w niczym nie ustępuje zagranicznym odpowiednikom.

Gdzie można się w nią zaopatrzyć? Istnieje wiele polskich firm, które oferują parkiety dobrej jakości. Jednak to mieszkańcy Wrocławia są w najlepszej sytuacji. Nie muszą szukać odpowiedniego przedsiębiorstwa w wyszukiwarkach, wpisując na przykład takie hasła jak:

Wystarczy, że skontaktują się z naszą firmą, która działa na rynku od 1957-ego roku. Nasi doświadczeni pracownicy, którzy kochają pracę z drewnem, tworzą przepiękne produkty — między innymi takie, jak właśnie drewniane parkiety najwyższej jakości. Każdy mieszkaniec Wrocławia i okolic może zwrócić się do nas w zakresie konsultacji i pomocy w doborze odpowiednich desek, z których powstanie jego wymarzona podłoga, w całości wykonana z odpowiedniego drewna.

Naturalna podłoga drewniana — plus inspiracja!

Osoby spoza Wrocławia mogą z kolei czerpać inspiracje dotyczące drewnianych parkietów odwiedzając naszą stronę i przeglądając galerię realizacji zleceń. Może ona stanowić znakomity punkt odniesienia i pomóc w zorientowaniu się, jakiego rodzaju podłoga powinna znaleźć się w mieszkaniu lub domu, którego właściciele zdecydowali się na wybór stylu nowoczesnego. Zaprezentowane na naszej stronie realizacje, dotyczą także drewnianych schodów — na co zwrócić uwagę powinni wszyscy, którzy posiadają dom z przynajmniej jednym dodatkowym piętrem.

Podsumowując — styl nowoczesny to przestrzeń, estetyka, funkcjonalność i silne postawienie na dostęp naturalnego światła do wnętrza. To także możliwość stworzenia wyjątkowego klimatu w pomieszczeniu, między innymi dzięki naturalnym podłogom z drewna. Tego rodzaju aranżacja sprawdzi się u wszystkich, którzy cenią sobie minimalizm połączony z wygodą.

Korzystając z tej strony zgadasz się na wykorzystywanie i przetwarzanie danych w postaci ciasteczek. Więcej informacji na temat przetwarzanych danych znajdziesz w regulaminie i polityce prywatności oraz obowiązku informacyjnym RODO.