polskapodloga.pl

logo

Styl boho we wnętrzach #ZainspirujSię

W stylu boho połączenia barw, wzorów i dodatków mogą sprawiać wrażenie przypadkowych, jednak w rzeczywistości wszystko jest do siebie perfekcyjnie dopasowane. Dawna bohema tworzyła swoje barwne stroje i wystrój mieszkań z materiałów, na które mogli pozwolić sobie artyści zubożali po rewolucji francuskiej. Dziś boho to bogactwo ekstrawaganckich wzorów i dodatków z egzotyczną nutą. Świetnie sprawdza się w nim drewniana podłoga w ciemnym, kolonialnym odcieniu oraz jaśniejsze drewno.

Ciemna podłoga drewniana w stylu boho

Boho skłania się ku naturalnym materiałom. Dominują w nim drewno, bambus, zieleń kwiatów doniczkowych i materiały we wzory roślinne. Kolory są mocne i wyraziste. Tworzą kontrastowe połączenia, dlatego polska podłoga drewniana do wnętrza w takim stylu zwykle powstaje z gatunków szlachetnego drewna. Palisander, heban i mahoń wprowadzają kolonialne akcenty i oddają styl francuskiej cyganerii. W przypadku stylu boho podłoga drewniana może być zatem wykonana z deski Redmond. Jej intensywny odcień wpadający w czerwień harmonijnie komponuje się z jasnymi dywanami i roślinami zielonymi. Można połączyć ją z ciemnozieloną tapetą w motywy kwiatowe lub roślinne.

Podłoga drewniana Brukssels z kolei dobrze wygląda w towarzystwie jaśniejszych ścian i mebli obitych tkaninami w żywych barwach. Deski wpadające w odcienie czerni i szarości stanowią doskonałe tło do kanap i foteli w kolorze żółtym, czerwonym, bądź purpurowym. Dzięki takiemu połączeniu wnętrze ma nieco orientalny charakter. Dodatki w postaci barwnych poduszek w egzotyczne wzory, wazony, bambusowe i wiklinowe koszyki oraz rzeźby z ciemnego drewna uzupełniają aranżację o barwne akcenty.

Styl boho w eleganckim salonie

W salonie styl boho może przyjąć zarówno klasyczną formę, pełną nonszalancji i odważnych połączeń kolorystycznych, jak i mieć nieco subtelniejszy kształt. Drewniany parkiet w eleganckim pokoju dziennym można ułożyć z deski Windsor. Lekkie szarości i delikatne usłojenie desek sprawiają, że pomieszczenie nabiera lekkości i subtelności. Po zawieszeniu makram, łapaczy snów i zwiewnych zasłon z frędzlami nabiera artystycznego wyrazu. Aranżację warto uzupełnić o dużą liczbę roślin doniczkowych. Kwiaty na parapetach, ustawione na podłodze oraz umieszczone w wiszących makramowych kwietnikach zmienią salon w zieloną, przyjazną przestrzeń do wypoczynku. Akcenty boho można umieścić dodatkowo na miękkich poduszkach – poszewki w duże kwiaty, pochodzące z różnych kompletów stworzą wrażenie artystycznego nieładu, pożądanego w stylu boho.

Naturalna podłoga drewniana z desek Bogota ma cieplejszy odcień, dlatego harmonijnie łączy się z intensywniejszymi barwami. Można wykorzystać ją do stworzenia aranżacji z czerwoną kanapą lub fotelami z welurowym obiciem w kolorze butelkowej zieleni. Całość można uzupełnić licznymi dywanikami, makatami i poduszkami w beżowym lub szarym odcieniu, ozdobionymi drobnymi frędzlami.

Solidne podłogi drewniane boho

Parkiety drewniane znajdują zastosowanie w aranżacjach boho nie tylko ze względu na zamiłowanie do naturalnych materiałów i motywów. Drewniane podłogi z Wrocławia można układać metodą m.in.: jodełki, angielską diagonalną, jodełką klasyczną. Dzięki temu końcowy efekt w pełni dopasowuje się do oczekiwań użytkownika, stylu wnętrza i kąta padania światła słonecznego. Parkiety z Wrocławia wykazują wysoką odporność na uszkodzenia. Szlachetne gatunki drewna po impregnacji są skutecznie chronione przed zabrudzeniami i nie wchłaniają wilgoci, co ogranicza ich wypaczanie.

Korzystając z tej strony zgadasz się na wykorzystywanie i przetwarzanie danych w postaci ciasteczek. Więcej informacji na temat przetwarzanych danych znajdziesz w regulaminie i polityce prywatności oraz obowiązku informacyjnym RODO.